IV Targi Edukacji Międzykulturowej

IV Targi Edukacji Międzykulturowej

Zapraszamy do udziału w IV Targach Edukacji Międzykulturowej, które w tym roku odbędą się pod hasłem: „Empatia, otwartość, integracja. Co widać z drugiej strony?” i ze względu na duże zainteresowanie potrwają aż dwa dni. Celem Targów jest prezentacja organizacji i ekspertów działających na rzecz integracji i podnoszenia kompetencji międzykulturowych, 
a także integracja środowiska i osób działających w obszarze edukacji międzykulturowej. Po raz drugi będzie to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym – z udziałem ekspertów i organizacji z Niemiec.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. inspirujące projekty dla placówek edukacyjnych we Wrocławiu, oferty szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, inicjatywy Gminy Wrocław, Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych, a także prezentacje nowatorskich metod pracy na rzecz otwartości dzieci, młodzieży, cudzoziemców i mieszkańców naszego miasta. Moderatorem wydarzenia będzie Steffen Möller – uczestnik programu „Europa da się lubić”.

Dla kogo?
Do uczestnictwa w Targach zapraszamy pracowników wrocławskich przedszkoli, szkół, wyższych uczelni i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową – nauczycieli, dyrektorów, wykładowców, edukatorów, bibliotekarzy, animatorów kultury oraz wszystkie osoby żywo zainteresowane tematyką edukacji międzykulturowej.

Możliwość prezentacji swojej oferty
Organizacje pozarządowe, muzea, instytucje kultury, szkoły etc. posiadające bezpłatną ofertę w zakresie edukacji międzykulturowej dla wrocławskich placówek zachęcamy do zaprezentowania swojej oferty w formie stanowiska i krótkiej prezentacji na forum. Zapewniamy stoliki i krzesła. 

Zgłoszenia prezentacji przyjmujemy na adres e-mail: wielokultury@wcrs.wroclaw.pl 
Prosimy o zawarcie następujących informacji – tytuł, nazwa organizacji, nazwisko prelegenta. Prezentację będzie można wygłosić pierwszego dnia Targów, tj. 7.03.2018 r. w godz. 10-15.
 

Informacje organizacyjne

Rozpoczęcie

2018-03-07 - 10:00 am

Zakończenie

2018-03-08 - 3:00 pm

Kategorie wydarzeń

Wydarzenie w ramach programu Młodzi Obywatele Świata

.uk-slideshow .uk-button