Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/search/search.php on line 160

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/past-events/past-events.php on line 169

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/upcoming-events/upcoming-events.php on line 169

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/mini-calender/mini-calendar.php on line 288
X FORUM DYSKUSYJNE DZIECI I MŁODZIEŻY » Wrocławska Koncepcja Edukacyjna

W dniu 5 kwietnia 2017 odbyła się X edycja Forum Dyskusyjnego „Ja, ty, my – aktywni w świecie kultury” w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury. Zostało zorganizowane przez Liceum Ogólnokształcące nr X oraz Gimnazjum nr 24.

Debata odbyła się w Centrum Konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego w sali Miedzianej. W spotkaniu uczestniczyły szkoły: LO nr X, nr IX, nr V, nr I i Gimnazja nr 24, nr 21, nr 14, nr 6. Do udziału w Forum zostali zaproszeni goście z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Urzędu Miejskiego i Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Tematem przewodnim Forum była kwestia: Co kształtuje naszą kulturę osobistą?

Ze względu na szeroki zakres tematu debata była podzielona na dwie części. Pierwsza poświęcona została kulturze języka, w czasie której rozmawialiśmy o mowie potocznej, o błędach językowych i poprawnej polszczyźnie. Zastanawialiśmy się jakie najczęściej popełniamy błędy i co zrobić, żeby ich nie popełniać i obalić niepochlebną opinię o niestarannym języku młodzieży. Nasze wypowiedzi i wnioski podsumowała
pani dr Anna Wojczyńska, językoznawca z Liceum nr V. Następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez WPP. Druga część debaty poświęcona została dobrym i złym zachowaniom w sytuacjach oficjalnych. Przede wszystkim rozmawialiśmy o używaniu telefonów komórkowych w miejscach publicznych, czy, aby nie zatraciliśmy w tym kontroli, gdzie i kiedy nie wypada korzystać z telefonu, czy zawsze musimy odbierać telefon, być pod telefonem, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś prosi nas o numer telefonu drugiej osoby. Potem poddaliśmy dyskusji kwestię ubioru w czasie spotkań oficjalnych i towarzyskich. Stawialiśmy pytania: czy w obecnych czasach przywiązujemy wagę do ubioru  dostosowanego do sytuacji i miejsca, czy strój to wizytówka człowieka, kiedy luz a kiedy elegancja, czy tylko ubranie zdobi człowieka. Na koniec wspólnie stworzyliśmy mapę myśli i wypisaliśmy cechy i wartości człowieka kulturalnego.

 • Młodzi Obywatele Kultury

  Młodzi Obywatele Kultury

  MŁODZI OBYWATELE KULTURY – to realizowany od 2011 roku program, który ma na celu motywowanie wrocławskiego grona pedagogicznego oraz uczniów do działań wychodzących poza ramowy system nauczania. W ramach programu Młodzi Obywateli Kultury organizowane są twórcze działania artystyczne przybierające różne formy – przeglądy, biennale, festiwale, fora pisarskie oraz dyskusyjne, warsztaty. Poprzez uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach uczniowie spotykają się z kulturą, mają możliwość rozwinięcia swoich pasji oraz wystąpienia na profesjonalnej scenie przed szerszą publicznością.

  Więcej

 • Młodzi Obywatele Nauki

  Młodzi Obywatele Nauki

  „MŁODZI OBYWATELE NAUKI – program, który ma na celu wspieranie wrocławskiego grona pedagogicznego w kreatywnych oraz innowacyjnych metodach nauczania, a także rozwój talentów wśród dzieci i młodzieży z Wrocławia. Zadaniami bieżącymi w ramach tego programu jest organizowanie zarówno naukowych konkursów jak i naukowych kongresów dedykowanych dzieci i młodzieży, ponadto konferencji matematycznych, debat Oksfordzkich z udziałem pracowników z wyższych uczelni. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia sieci nauczycieli twórczych. Do zadań tej grupy będzie należało wspieranie dzieci w poszukiwaniu swoich pasji, talentów, prowadzenie konsultacji z rodzicami i dzieckiem, dzielenie się dobrymi praktykami z innymi nauczycielami, wspólne rozwiązywanie problemów.

  Więcej

 • Młodzi Obywatele Świata

  Młodzi Obywatele Świata

  Młodzi Obywatele Świata – program powstał w 2014 roku i jest odpowiedzią na nietolerancję, brak zrozumienia, z którym mogą spotkać się wrocławscy uczniowie w placówkach oświatowych.

  Więcej

 • Akademia Talentów i Uzdolnień

  Akademia Talentów i Uzdolnień

  „Akademia Talentów i Uzdolnień wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju edukacji miasta Wrocławia. Planowane w ramach projektu działania są częścią Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej i dają możliwość realizowania zawartej w niej idei tzw. 4T: TOŻSAMOŚĆ, TOLERANCJA, TALENT, TECHNOLOGIA.

  Więcej

 • Od inspiracji do kreacji

  Od inspiracji do kreacji

  Program „OD INSPIRACJI DO KREACJI” powstał, aby stworzyć dzieciom i młodzieży środowisko edukacyjne sprzyjającego intensywnemu, wszechstronnemu rozwojowi w oparciu o aktywność twórczą, samopoznanie, poszukiwanie, rozwijanie zdolności i zainteresowań. Zakładał wspólne działanie i uczenie się dzieci i uczniów z różnych placówek oświatowych Wrocławia – od przedszkola do gimnazjum.

  Więcej

.uk-slideshow .uk-button