Forum Dyskusyjne Dzieci i Młodzieży Wrocławia

We wtorek 09 stycznia 2018 odbyło się XII Forum Dyskusyjne Dzieci i Młodzieży Wrocławia. Wydarzenia to miało miejsce w bardzo prestiżowym miejscu – w siedzibie PKO Banku Polskiego w Sky Towerze. W tym roku organizatorami tego wydarzenia były Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych oraz Liceum Ogólnokształcące nr XVI. Tematem debaty był: „Wrocław moją przyszłością zawodową.” Na forum głos zabrali wybitni eksperci, którzy zdecydowali się na rozwijanie swojej kariery zawodowej właśnie we Wrocławiu: Jędrzej Rayski –grafik komputerowy, Katarzyna Świętek – dyrektor marki firmy Deftrans, Małgorzata Kołodziejczak – menedżer HR PKO BP oraz Bartek Deryło i Bartek Rychlik – właściciele firmy Krasnolód.

Forum składało się z czterech bloków tematycznych:

  • TRAFIONE WYBORY ZAWODOWE,
  • NIETRAFIONE WYBORY EDUKACYJNE,
  • PRACA NA ETACIE,
  • PRACA NA WŁASNY RACHUNEK.

„Sądzę, że podczas forum udało się poruszyć bardzo istotne tematy – uważa Anna Terejko. – Młodzież doszła do wniosku, że jednak warto pomyśleć o przyszłości. Nawet jeśli nie będzie to systematyczne planowanie ścieżki kariery zawodowej, to poszerzanie horyzontów i kontakt z praktykami, takimi jak eksperci biorący udział w spotkaniu, zmusza do zastanowienia i weryfikacji niektórych poglądów czy stereotypów, którymi młodzi ludzie się posługują.”

„Forum po raz pierwszy poświęcone było planowaniu kariery zawodowej, a właściwie w ogóle myśleniu o przyszłości – mówi Katarzyna Piątkowska z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Okazało się, że temat chwycił. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza że staraliśmy się pomóc merytorycznie organizatorom. Z naszego doświadczenia wynika, że połączenie sił ludzi posiadających wiedzę z różnych dziedzin i często odmiennie patrzących na temat, zawsze przynosi wymierne korzyści. Tu spotkali się nauczyciele, urzędnicy i przedsiębiorcy. Jak się okazało, był to bardzo dobry pomysł.”

 

Trackback from your site.

Leave a comment

.uk-slideshow .uk-button