Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/search/search.php on line 160

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/past-events/past-events.php on line 169

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/upcoming-events/upcoming-events.php on line 169

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/wcrs/data/www/wke.wcrs.wroclaw.pl/wp-content/plugins/another-events-calendar/widgets/mini-calender/mini-calendar.php on line 288
Projekt holistyczny „KOLOR” – SP 3, SP 5, P 6, P 15, P 150 » Wrocławska Koncepcja Edukacyjna

Projekt holistyczny „KOLOR” – SP 3, SP 5, P 6, P 15, P 150

PLAN  DZIAŁAŃ  W  RAMACH  PROJEKTU

,,Kolorowy świat” – edukacja geograficzna, plastyczno-techniczna, wielokulturowość, tolerancja, globalizacja, polityka, podział geograficzny. Poznajmy świat i kontynenty, tworzymy atmosferę odległych zakątków globu, wykorzystując zdjęcia, flagi państw, etniczną muzykę, stroje, instrumenty, rekwizyty. Dzieci dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy na innych krańcach ziemi. Rozwijamy u Dzieci postawę szacunku dla innych ludzi oraz dla innych kultur.

 „Kolorowy dzień dobroci” – edukacja społeczna, międzykulturowa. Warsztaty twórcze „Dzielimy się dobrocią”. Poznanie zwyczajów, tradycji na św. Marcina, umiejętność dzielenia się z potrzebującymi, bliskimi na wzór postaci świętego Marcina.

W dniu 28.11.2017 odbyły się kolorowe warsztaty twórcze „Dzień dobroci” w Przedszkolu nr 15. W czasie spotkania integracyjnego z dziećmi z Przedszkola nr 6, Przedszkola nr 150, uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5  z programem artystycznym wystąpiły  Krepinki z grupy IX  i  zaprezentowały piosenki z instrumentami muzycznymi „Chodźmy do parku”, etiudę teatralną „Sześć kucharek”, „Taniec Dżentelmenów” oraz  zatańczyliśmy wspólny ze wszystkimi uczestnikami warsztatów „Jesienny taniec” . 

W ramach warsztatów powstały piękne kolorowe prace plastyczne z zastosowaniem różnorodnych form plastycznych. Po warsztatach odbyło się podsumowanie dzielenia się dobrocią, wspólny poczęstunek oraz rozdanie rogali marcinkowych dla wszystkich gości .

Natomiast dnia 21.11.2017r. w Przedszkolu nr 15 miało miejsce spotkanie z rodzicami. Po występach artystycznych przygotowanych przez dzieci, odbyły się warsztaty twórcze – ozdabianie kolorowymi farbami drewnianych,  jesiennych liści. Tradycyjnie na zakończenie  warsztatów  dzieliliśmy się  rogalami  marcinkowymi.

 ,,Kolorowy zawrót głowy”- edukacja muzyczna, rytmiczna i taneczna z wykorzystaniem kolorowych tub muzycznych. Poznajemy i uczymy się tańca oraz gry na Bum bum rurkach. Eksperymentujemy z rytmem, dźwiękiem, ruchem i muzyką. Rozwijamy wyobraźnię i kreatywność. Poznajemy Bum bum rurki , ich kolory oraz odpowiadające im dźwięki.

Piękny koncert kolęd i pastorałek w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami gimnazjalnymi odbył się w piątek 15 grudnia 2017r. Kolędowanie rozpoczęły swoim wyjątkowym występem chórzyści z SP5/G1 pod kierunkiem Piotra Jarońskiego. 

Następnie przed publicznością zaprezentowały się Przedszkolaki z grupy IX z Przedszkola nr 15 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

 Krepinki z Przedszkola nr 15 zaśpiewały pastorałki: „Kolędujemy”, „List do świętego Mikołaja” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 zaprezentowały pastorałki i kolędy Arki Noego „Świeć gwiazdeczko świeć”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Największy gazda”. Po zakończeniu koncertu wszyscy widzowie i artyści mogli uczestniczyć w Kiermaszu Świątecznym przygotowanym przez uczniów i przedszkolaków na warsztatach.

 „Gry matematyczne z kolorem” – edukacja matematyczna. Zabawy logiczno-matematyczne z kolorami, liczbami i figurami geometrycznymi.

Dnia 30 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyła się gra terenowa pt. „W poszukiwaniu skarbu Mariusza Zaruskiego”. W grze wzięły udział Przedszkolaki z Przedszkola Nr 150 „Wesołe Nutki” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. M. Zaruskiego. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji wspólnego projektu „Kolor”.

Podczas gry terenowej przedszkolaki oraz uczniowie miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami współpracy, kojarzeniem faktów, zapamiętywaniem i odczytywaniem informacji, rozszyfrowywaniem tajemniczych kolorowych znaków, kodowaniem, poszukiwaniem miejsc według instrukcji słownej i obrazkowej. Było to dla wszystkich ogromnym wyzwaniem, fascynującą zabawą,  a  radość ze wspólnego odkrywania, działania i tworzenia była ogromna.

 

Kolorowy świat przyrody” – edukacja przyrodnicza, ekologiczna. Warsztaty twórcze z wykorzystaniem techniki decoupage „Kolorowe motyle”.

 ,,Kolorowy świat ogrodów” – edukacja ogrodnicza. Warsztaty – sadzenie roślin, cebulek. Dzieci uczą się jak przesadzać różne gatunki roślin oraz dowiadują się jak je pielęgnować. Dzieci uczą się, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtujemy wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury.

Dnia 16 listopada 2017r. w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei (Akcja Żonkil) oraz edukacji ogrodniczej sadziliśmy cebulki żonkili na terenie Przedszkola nr 15 im. Kard. Joachima Meisnera.  Jest to symboliczny akt solidarności z nieuleczalnie chorymi dziećmi. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, odbędzie się  finał akcji – rozdawanie żonkili i  pozyskiwanie funduszy na potrzeby Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Żonkil jest kwiatem bardzo delikatnym, tak delikatnym jak życie, które chroni się w Hospicjum. Dlatego ofiarodawcy otrzymują za swoje „serce”- kwiat żonkila.

W ramach wspólnych działań  w programie OD INSPIRACJI DO KREACJI  zaprosiliśmy  Przedszkole nr 6 oraz Szkołę Podstawową nr 5 do udziału w warsztatach sadzenia roślin. Przedszkolaki wspólnie z uczniami sadziły cebulki wiosennych kwiatów w przygotowanych rabatkach. Dzieci uczyły się jak sadzić cebulki roślin, jak je pielęgnować oraz  rozmawialiśmy o akcji Pola Nadziei  i niesieniu pomocy dla Hospicjum. 

 

 „Teatr kolorów” – edukacja teatralna. Rozwijamy twórczą aktywność dziecka, uwrażliwiamy na barwę, muzykę, światło, piękno słowa i ruchu. Edukacja teatralna, realizowana poprzez pantomimę, improwizację, teatr kukiełkowy, ćwiczenia dramowe, inscenizację, stymuluje swobodną twórczość dziecka, staje się okazją osiągania przez dziecko osobistego sukcesu.

Dzieci z Przedszkola nr 15, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w ramach wspólnych działań w programie OD INSPIRACJI DO KREACJI brały udział  we warsztatach literacko – plastycznych w ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej podczas spotkania z okazji „Dnia Dobroci” w listopadzie 2017r. czytali dzieciom literaturę: „Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych”. Następnie dzieci poszukiwały w biblioteczce książek, które chciałby przeczytać i wykonywały projekty okładek do książeczek, jakie one lubią czytać i które poleciłyby starszym kolegom/koleżankom.

Na kolejnym spotkaniu w grudniu 2017r. odbyły się warsztaty plastyczne „Z kolorem w tle”- prowadzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci wyklejały, ozdabiały brokatem i malowały na papierowych talerzykach świąteczne obrazki oraz postacie z bajek.

Wszystkie działania były związane z projektem „Kolor”, a prace przepełnione barwami i wszelkimi ich odcieniami. Nie obyło się bez przeczytania bajki przez starszych kolegów w ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Tym razem poznaliśmy historię „Mikołaja”. 

    

 

 

Trackback from your site.

Leave a comment

.uk-slideshow .uk-button