Logo Akademii Mediów Społecznościowych

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do wzięcia udziału w projekcie pn. AKADEMIA DZIENNIKARSTWA OBYWATELSKIEGO

Jest to cykl warsztatów z obszaru dziennikarstwa społecznego i dziennikarstwa obywatelskiego, a także  z obszaru mediów społecznościowych, które pozwalają zapoznać się z najnowszymi technikami  i standardami stosowanymi obecnie w komunikacji masowej.  Są niezbędnym kompendium wiedzy dla lokalnych liderów, przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz uczniów zainteresowanych doskonaleniem umiejętności z obszaru dziennikarstwa  i komunikacji społecznej.

Uczestnicy warsztatów poznają zasady funkcjonowania mediów społecznościowych, mediów masowych, mediów zaangażowanych w lokalne sprawy, poznają zasady i podstawowe zagadnienia związane z warsztatem dziennikarskim, redagują teksty, tworzą materiały multimedialne, poznają tajniki pracy dziennikarza oraz zasady tworzenia komunikatów, uczą się odpowiedzialnej komunikacji z poszanowaniem różnych postaw i poglądów. Poznają zasady kultury dyskusji, tolerancji i szacunku      w debacie toczącej się w mediach społecznościowych oraz odpowiedzialnego zachowania w sieci.

W programie Akademii poruszane będą następujące tematy i zagadnienia:

  • Dziennikarstwo i dziennikarstwo obywatelskie
  • Warsztat pracy dziennikarza
  • Kim jesteś w social mediach, jaki jest Twój cel w social mediach?
  • Warsztat pracy operatora kamery
  • Warsztat pracy montażysty telewizyjnego
  • Twoja pozycja w social mediach
  • Social media – Twoja stacja telewizyjna
  • Natychmiastowość – popularność dziennikarstwa obywatelskiego
  • Praca dziennikarska online i offline
  • Niezbędnik sprzętowy i realizacyjny

W Akademii Dziennikarstwa Obywatelskiego mogą uczestniczyć uczniowie / studenci wykazujący zainteresowanie w dziedzinie literatury, dziennikarstwa lub multimediów oraz aktywności społecznej, dla których proponowane warsztaty będą uzupełnieniem ich dotychczasowych zainteresowań, możliwością nabycia i doskonalenia nowych umiejętności, przydatnych w dalszej edukacji lub przy wyborze ścieżki zawodowej a także nauczyciele oraz opiekunowie uczniów zainteresowanych tematyką szkoleń. Zajęcia będą odbywać się ONLINE z wykorzystaniem ogólnodostępnej, bezpłatnej platformy do nauki zdalnej ZOOM.

PROPONOWANY HARMONOGRAM WARSZTATÓW

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego – warsztaty online zorganizowana będzie w cyklu warsztatów, odbywających się średnio, co dwa tygodnie, w soboty:

20 lutego 2021, sobota10.30 – 12.00inauguracja Akademii, integracja i warsztaty
6 marca 2021, sobota10.30 – 12.00warsztaty
20 marca 2021, sobota10.30 – 12.00warsztaty
10 kwietnia 2021, sobota10.30 – 12.00warsztaty
17 kwietnia 2021, sobota10.30 – 12.00warsztaty
8 maja 2021, sobota10.30 – 12.00warsztaty

Zajęcia prowadzi Monika Włodarczyk – dziennikarz, producent telewizyjny, wykładowca akademicki, twórca projektów edukacyjnych z obszaru dziennikarstwa, dziennikarstwa obywatelskiego i nowych mediów.

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA 🙂

Udział w warsztatach jest bezpłatny 🙂

Skip to content