Quiz zdjęcie z pomnikiem wrocławskim

QUIZ RODZINKO, CO WIESZ O WROCŁAWSKICH POMNIKACH?

Quiz zdjęcie z pomnikiem wrocławskim

Zagraj w międzypokoleniowy rodzinno-sąsiedzki quiz

Quizy rodzinno-sąsiedzkie to cykl spotkań online z mieszkańcami Wrocławia i aglomeracji, które odbywają się w czasie rzeczywistym na platformie e-learningowej. Jest to najnowsza propozycja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które podczas kwarantanny uruchomiło szereg działań na rzecz mieszkańców Wrocławia. Działania, których celem jest wsparcie seniorów, nauczycieli, rodzin i rodziców przeniosły się w czasach pandemii do Internetu.

W grze Quizy rodzinno-sąsiedzkie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które chcą spędzić miło czas z rodziną, sąsiadami, znajomymi. Jedynym warunkiem jest to, aby w jednej drużynie znajdowali się przedstawiciele dwóch pokoleń, np. dzieci-dziadkowie lub dzieci-rodzice, dzieci-rodzice-sąsiedzi, dzieci-rodzice-dziadkowie. Drużyny powinny być minimum dwuosobowe.

Przewidujemy nagrody dla najlepszych zespołów.

Każdej drużynie, która się zakwalifikuje do gry, organizatorzy prześlą szczegółowe informacje i pomogą włączyć się do zabawy. Gra trwa około 1 godziny. Quizy to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim umiejętność pracy w zespole z różnych obszarów. Wprowadzamy też ducha rywalizacji między zespołami, biorącymi udział w zabawie. 

Quiz międzypokoleniowy Rodzinko, co wiesz o wrocławskich pomnikach?

Kolejnym tematem quizu  będzie wiedza dzieci i rodziców na temat miejsca, w którym mieszkamy, pracujemy uczymy się, czyli o Wrocławiu dla miłośników z Wrocławia, a także z Aglomeracji Wrocławskiej ale tym razem wiedzy o wrocławskich pomnikach i figurach. Chodząc na spacery czy do parku, rynku i w inne zakątki waszego osiedla często mijasz rzeźby, pomniki, figury. Zatrzymaj się czasami przy nich, zaobserwuj je. Dlaczego się tu znalazły? Myślisz, że to za trudne? Pytania dostosowane są do wieku każdego członka rodziny. Sprawdźcie sami. W wesołej rodzinnej atmosferze odkrywaj z nami Wrocław.

Dołącz do gry! Zgłoś udział wypełniając Formularz stronie www.wke.wroclaw.pl lub poprzez nową stronę https://wke.wcrs.wroclaw.pl/

Termin: 18 marca 2021, godz. 18:30, bezpłatne

Prowadzące: Joanna Hytrek-Hryciuk, Bogumiła Katkowska, WCRS

Narzędzia: komputer z kamerką, słuchawki; dodatkowo – wskazany telefon komórkowy (łatwiej i wygodniej pracować).

Platforma ZOOM, zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox.

Wydarzenie na Facebooku: WCRS, Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej

Organizatorem Quizów międzypokoleniowych jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Wrocławska Koncepcja Edukacyjna II p., pokój 212

(71) 77 24 944 lub (71) 77 24 903

www.wke.wcrs.wroclaw.pl

regulamin-quizy-rodzinne-online

http://wke.wroclaw.pl/quiz-rodzinko-co-wiesz-o-wroclawiu/

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content