Mobilni psycholodzy

MOBILNI PSYCHOLODZY

To propozycja wsparcia psychologicznego dla nauczycieli i rodziców w formie jednorazowych, tematycznych spotkań ze specjalistami, ekspertami – (dobór ekspertów i tematyka wynikająca z bieżącej sytuacji epidemiologicznej i społecznej) oraz warsztaty psychoedukacyjne.

Projekt realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu RAZEM (dawniej Ośrodek Wspierania i Rozwoju).

Proponujemy tematy do wyboru w wersji hybrydowej:
1. Jak radzić sobie z lękami u dzieci – dla rodziców lub nauczycieli uczniów w przedszkolach i szkołach podstawowych kl. I-III. stacjonarnie – z dojazdem do placówki.
2. Jak radzić sobie ze złością?
3. Jak rozmawiać o przemocy z małym dzieckiem? – dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i klas I-III – online, ewentualnie stacjonarnie.
4. Jak motywować dziecko o wysokim potencjale do nauki tak, aby budować w nim chęć uczenia – dla nauczycieli, rodziców kl. IV-VII szkół podstawowych – online, stacjonarnie z dojazdem do placówki.
5. Jak podnosić własną odporność na stres? – dla nauczycieli – online, stacjonarnie z dojazdem do placówki.
6. Jak rozwijać umiejętność nawiązywania i podtrzymywania komunikacji w grupie. Aktywne słuchanie.
7. Rozwiązywanie problemów grupowych – radzenie sobie z konfliktami. – (warsztaty) hybrydowo.
8. Mediacja jako sposób rozwiązywania konfliktów (jako forma sprawiedliwości naprawczej, edukacja obywatelska, do współpracy).
9. Dziecko i rodzic w sytuacji rozwodu.

Zgłoszenia

Po wybraniu tematu, który chcieliby Państwo poruszyć ze swoimi nauczycielami lub rodzicami uczniów, ustalamy termin i formę realizacji: (spotkanie online na platformie zoom, lub z dojazdem do Państwa placówki na godz. 17:00 lub 17:30, kiedy będzie to już możliwe (spotkania można zorganizować w ramach zebrań szkolnych lub rad pedagogicznych).

email: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl
tel. WCRS: 71 77 24 944
wke.wcrs.wroclaw.pl

Koordynator projektu: Magdalena Paszkiewicz
mail: Magdalena.Paszkiewicz@wroclawskaedukacja.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content