quiz o sporcie

Quiz międzypokoleniowy Rodzinko, w co grali mieszkańcy w Breslau?

Zagraj w międzypokoleniowy rodzinno-sąsiedzki quiz

Quizy rodzinno-sąsiedzkie to cykl spotkań online z mieszkańcami Wrocławia i aglomeracji, które odbywają się w czasie rzeczywistym na platformie e-learningowej. Jest to najnowsza propozycja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które podczas kwarantanny uruchomiło szereg działań na rzecz mieszkańców Wrocławia. Działania, których celem jest wsparcie seniorów, nauczycieli, rodzin i rodziców przeniosły się w czasach pandemii do Internetu.

W grze Quizy rodzinno-sąsiedzkie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które chcą spędzić miło czas z rodziną, sąsiadami, znajomymi. Jedynym warunkiem jest to, aby w jednej drużynie znajdowali się przedstawiciele dwóch pokoleń, np. dzieci-dziadkowie lub dzieci-rodzice, dzieci-rodzice-sąsiedzi, dzieci-rodzice-dziadkowie. Drużyny powinny być minimum dwuosobowe.

Przewidujemy nagrody dla najlepszych zespołów.

Każdej drużynie, która się zakwalifikuje do gry, organizatorzy prześlą szczegółowe informacje i pomogą włączyć się do zabawy. Gra trwa około 1 godziny. Quizy to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim umiejętność pracy w zespole z różnych obszarów. Wprowadzamy też ducha rywalizacji między zespołami, biorącymi udział w zabawie. 

Quiz Rodzinko, w co grali mieszkańcy w Breslau?
termin: 13 maja, 18:00

– 35 pytań dotyczących sportu w przedwojennym Breslau: obiektów sportowych, drużyn, dyscyplin mających największą popularność (od Bractwa Kurkowego, przez kolarstwo torowe, do drużyn piłkarskich); Myślisz, że to za trudne? Pytania dostosowane są do wieku każdego członka rodziny. Sprawdźcie sami. W wesołej rodzinnej atmosferze odkrywaj z nami Wrocław.

Quiz poprowadzi: Marcin Janiszewski – na co dzień zaangażowany w sport w stolicy Dolnego Śląska zawodowo, jako Rzecznik Prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Po godzinach pasjonat i aktywny zawodnik lacrosse – siedmiokrotny Mistrz Polski w barwach Kosynierów Wrocław i reprezentant kraju. W przeszłości reporter (sportowy i nie tylko), dziś entuzjasta lacrosse, koszykówki, hokeja na lodzie i dyscyplin niszowych.

Z ramienia WCRS – Bogumiła Katkowska

Dołącz do gry! Zgłoś udział wypełniając Formularz stronie wke.wroclaw.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content