KONFERENCJA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

W dniu 28 września 2021 roku odbyła się część warsztatowa Konferencji psychologiczno-pedagogiczna pt. Kompetencje przyszłości kluczem do radzenia sobie z nową rzeczywistością organizowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wydarzenia realizowane w ramach programu RAZEM Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.

Konferencja jest skierowana do pedagogów, psychologów, terapeutów, rodziców, pracowników samorządowych i wszystkich zainteresowanych problematyką wsparcia dzieci, młodzieży i ich rodzin.  Działania te, w kontekście aktualnych problemów edukacyjno-społecznych, mają na celu stworzenie okazji do wzajemnej wymiany doświadczeń uczestników spotkań dotyczących: aktualizacji współczesnej wiedzy i dyskusji o różnych problemach zmieniającej się rzeczywistości – w tym kompetencji przyszłości młodych ludzi.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom Konferencji pn. Kompetencje przyszłości kluczem do radzenia sobie z nową rzeczywistością zorganizowaną przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego skierowaną do pedagogów, psychologów, terapeutów, rodziców, pracowników samorządowych i wszystkich zainteresowanych problematyką wsparcia dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Mamy nadzieję, że konferencja była dla Państwa okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń związanych ze wsparciem psycho-pedagogicznym i motywacją do rozwoju swoich kompetencji i młodych ludzi, z którymi Państwo na co dzień współpracują.

Wydarzenie zostało zorganizowane w dwóch etapach.

I. Etap wydarzenia – od 15.09.2021 zapraszamy do wysłuchania wykładów, których rozszerzeniem będą warsztaty w II etapie

1. Mózg przyszłości dr Wojciech Glac, neurobiolog UG,

2. Tolerancja niepewności jako kompetencja przyszłości –  Anna Cieślik, psycholog UWr,

3. Rozwój sztucznej inteligencji – oswoić nieuniknione. Jak sztuczna inteligencja może wpływać na funkcjonowanie psychiczne człowieka? – Sławomir Prusakowski, psycholog SWPS Wrocław,

4. Jak można oddać dzieciom odpowiedzialność i decyzyjność w procesie edukacji – dr Łukasz Srokowski, socjolog UWr.

II. Etap wydarzenia – warsztaty 28 września 2021

09:15 – 09:45 rejestracja i powitanie uczestników

10:00 – 12:00 warsztaty

warsztat 1. Mózg przyszłości – DIY, W. Glac, neurobiolog UG,

warsztat 2. Pierwsza pomoc psychologiczna – czy wsparcia zawsze musi udzielać psycholog?
A. Cieślik, psycholog UWr, B. Katkowska, pedagog WCRS,

warsztat 3. Jak akceptować różnorodność – jak szukać wspólnego z Innymi? S. Prusakowski, psycholog SWPS,

warsztat 4. Jak podnosić własną odporność na stres? A. Wiśniewska, psycholog,

warsztat 5. Jak można oddać dzieciom odpowiedzialność i decyzyjność w procesie edukacji – dr Łukasz Srokowski, socjolog UWr.

12:00 – 12:30 przerwa kawowa

12:30 – 14:30 warsztaty

warsztat 6. – dyskusja kawiarniana Wokół pomysłów na wsparcie psycho-pedagogiczne Wrocławian, A. Cieślik, psycholog UWr,

warsztat 7. Mózg przyszłości – DIY, W. Glac, neurobiolog UG,

warsztat 8. Wspólne rozwiązywanie konfliktów drogą do pogłębienia relacji. S. Prusakowski, psycholog SWPS, 

warsztat 9. Cyfryzacja odpowiedzialna społecznie: co samorząd może zrobić dla mieszkańców, aby cyberprzestrzeń była prospołeczna?, M. Wilk, politolog WCRS,

warsztat 10. Jak można oddać dzieciom odpowiedzialność i decyzyjność w procesie edukacji – dr Ł. Srokowski, socjolog UWr.

14:30 – 15:00 zakończenie

Spotkania stacjonarne w przestrzeni konferencyjnej Miejskiego Stadionu Olimpijskiego, al. I. J. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław.

Zapisy zakończone.

Wszelkie informacje na temat konferencji psychologiczno-pedagogicznej można uzyskać we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, zespół Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej:
tel. 71 77 24 903 lub 944, e-mail: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

Plakat Konferencyjny

Program konferencji Kompetencje przyszłości

Wykładowcy

Informacja prasowa _Konferencja psych-ped Komptetencje przyszłości-bn

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content