Spotkanie – Otwartość – Rozmowa z cyklu Nasze Zdrowie

Jeśli nie jest Tobie obojętne zdrowie Twoje i Twojego dziecka zapraszamy na cykl spotkań na temat diety dzieci, która powinna być zrównoważona odżywczo odpowiednio dobrana do ich wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone naturalne i wysokiej jakości.
Dlatego tak ważna jest współpraca i angażowanie nie tylko rodziców ale także dziadków we wszystkich
działaniach związanych ze zdrowym żywieniem dzieci oraz promocją tych działań, w czasach kiedy nieustanny pośpiech, zapracowanie towarzyszą rodzicom. To dziadkowie odgrywają ogromną rolę i znaczenie w życiu dziecka wspomagając w opiece i wychowaniu.

Spotkania prowadzone są w formie spotkania, warsztatu. Mają one na celu wspólne stworzenie bazy wiedzy oraz zbioru dobrych praktyk dla (rodziców, nauczycieli, wychowawców, pedagogów) w zakresie tematu zdrowych nawyków żywieniowych dzieci oraz młodzieży.

Zapisy na wszystkie spotkania prosimy kierować na adres: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

1. Co znajdziecie na etykiecie? (informacje żywieniowe, jak dokonywać wyborów, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Termin: 3 listopada, godz. 17:30

Miejsce: WCRS: Przejście Dialogu (Przejście Świdnickie) centrum

zapisy: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

2.  Racjonalne odżywianie i jego wpływ na zdrowie – dieta profilaktyką i lekarstwem (czyli o tym co i jak jemy i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie).

Termin: 17 listopada, godz. 17:30

Miejsce: WCRS: Przejście Dialogu (Przejście Świdnickie) centrum

Zapisy: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

3. Zdrowie na talerzu. (warsztat praktyczny: omówienie grup produktów, po które powinniśmy sięgać komponując codzienny jadłospis. Tematyka sezonowego żywienia i Super-foods, na koniec – wspólne przygotowanie pożywnego koktajlu

Termin: 24 listopada, godz. 17:30

Miejsce: WCRS: Przejście Dialogu (Przejście Świdnickie) centrum

Zapisy: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

4. Efekt motyla – jak moje codzienne wybory wpływają na rzeczywistość? Przedstawienie globalnych współzależności na podstawie zagadnienia odpowiedzialnej konsumpcji.

Termin: 1 grudnia, godz. 17:30

Miejsce: online

Zapisy: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl

Cykl spotkań poprowadzi Grażyna Karczewska ze Stowarzyszenia Kuźnia Zdrowych Nawyków.

Należy do członków Polskiego Towarzystwa Dietetyki, w którym od lat rozwija i utrwala swoją zawodową pasję. Od 2019 roku współtworzy organizację pozarządową – Kuźnia Zdrowych Nawyków, której misją i celem jest zachowanie zdrowia głównie młodego pokolenia poprzez kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i zachowań prozdrowotnych. Od wielu lat jest członkiem Zespołu ds. promocji zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Urzędzie Miasta Wrocław. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content