Spotkania psychologiczne dla młodzieży na Uniwersytecie SWPS

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach psychologicznych prowadzonych przez studentów psychologii na Uniwersytecie SWPS.

Zapraszamy młodzież stacjonarnie do naszego kampusu (w wyjątkowych sytuacjach można się umówić również na spotkanie online, ale wymagana jest wtedy obecność każdego ucznia przed komputerem z włączoną kamerą).

Opinie uczestników o projekcie:
„Warsztaty dały nam dodatkową wiedzę na ważne dla nas tematy i aktualne problemy”.,
„Nasza klasa podczas zajęć jeszcze bardziej się zintegrowała, było to coś innego niż siedzenie w szkolnych ławkach, każdy wyniósł z nich coś ważnego dla siebie”.
” Zajęcia były dla nas nas bardzo pomocne i wartościowe, prowadzący w bardzo miły i przystępny sposób przedstawili ważne dla nas problemy”.
„Bardzo podobała mi się atmosfera na zajęciach oraz możliwość swobodnego wyrażania swoich uczuć.”,
„Zajęcia były bardzo ciekawe i myślę, że wielu z nas pomogły w znalezieniu drogi do samoakceptacji, w zmianie w postrzeganiu samego siebie a także pokazały skuteczne sposoby motywacji”.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci udziału w projekcie przez wiadomość mailową. Decyduje kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy wpisać wybrany temat/tematy proponowany termin przyjścia i godzinę (najlepiej dwa, aby łatwiej było znaleźć salę i trenera).
Jeśli tylko dostępność sali i trenera będzie możliwe, we wskazanym terminie jest możliwe odbycie się dwóch spotkań tego samego dnia.

Tematyka spotkań to:

Autoprezentacja – uczestnicy na spotkaniu z autoprezentacji nauczą się nie tylko jak robić dobre pierwsze wrażenia, ale również jak przygotować się do wystąpienia na przykład podczas prezentacji w szkole. Podczas spotkania uczestnicy oprócz otrzymania podstawowej wiedzy będą mieli również okazje przetestować nowo nabyte umiejętności w praktyce!

Bliskie relacje – uczestnicy dowiedzą się dlaczego to jest tak ważny obszar w życiu człowieka. Dowiedzą się jak rozpoznawać relację, która jest dla nich wzmacniająca od relacji, która ich krzywdzi. Zaprezentowane zostanie narzędzie do komunikowania i stawiania granic.

Jak się uczyć bez męki? – Uczestnicy poznają nowe narzędzia i techniki dzięki którym nauka i zapamiętywanie informacji stanie się łatwiejsze, szybsze i przede wszystkim przyjemniejsze!

Motywacja – uczestnicy spotkania będą rozumieć czym jest motywacja i do czego może nam służy. Poznają mechanizmy motywacji. Wszystkie i ćwiczenia i wiedzą pozwolą lepiej motywować się w codziennych działaniach.

Rozwiązywanie konfliktów – uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym jest konflikt. Młodzież dowie się, że nie zawsze konflikt, to coś złego, że konflikty są normalne i zdarzają się wszystkim. Uczestnicy poznają ponadto sposoby rozwiązywania konfliktów.

Kreatywność – na spotkaniu uczestnicy poznają techniki rozwijające myślenie kreatywne oraz nauczą się jak radzić sobie z ograniczeniami kreatywności. Dowiedzą się czym wyróżnia się myślenie kreatywne oraz jak je stosować w codziennym życiu.

Szacunek do siebie. Poczucie własnej wartości – na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się czym jest szacunek do siebie i poczucie własnej wartość. Porozmawiamy o wpływie szacunku do siebie na dokonywanie wyborów. Zaprezentowane będzie narzędzi do wzmacniania poczucia własnej wartości oraz poćwiczymy dostrzeganie błędów myślenia.

Wyznaczanie celów – celem spotkania jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat narzędzi, które ułatwią im spełnianie swoich marzeń i osiąganie kolejnych celów niezależnie od obszaru.

Hejt i dyskryminacja – na zajęciach uczestnicy dowiedzą się czym różni się hejt od dyskryminacji. Dowiedzą się także, w jaki sposób można przeciwdziałać takim wykluczającym zachowaniom (poznają procedury reagowania, poznają sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach).

Zrozumieć stres – na spotkaniu uczestnicy poznają ewolucyjną, biologiczną i społeczną stronę stresu. Uczestnicy dowiedzą się o skutecznych potwierdzanych naukowo sposobach prewencji oraz radzenia sobie z negatywnym stresem (dystresem).

Kontakt: Anna Murzyn-Romańczuk

 tel. 71 750 72 51 | tel. kom. +48 785 202 527
e-mail: strefa.wroclaw@swps.edu.pl 

______________________________

Uniwersytet SWPS

Filia we Wrocławiu

ul. Ostrowskiego 30b

53-238 Wrocław

www.swps.pl

 

Skip to content