Human in the Air

W dniach 12-28 kwietnia Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Politechnika Wrocławska oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu zaprasza na kolejną edycję projektu HUMAN & STEAMTym razem tematem spotkań, wykładów, warsztatów, gier i quizów będzie lotnictwo oraz wszystko to co jest z nim związane. Pretekstem do zajęcia się tą tematyką jest przypadająca w tym roku 120 rocznica pierwszego lotu braci Wright, a tym samym narodzin lotnictwa silnikowego.
Do udziału zaprosiliśmy licznych gości, ekspertów z uczelni wyższych (Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Wrocławski, Coventry University, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, ), mentorów Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich oraz nauczycieli z wrocławskich szkół podstawowych, przedstawicieli firm realizujących projekty z zakresu lotnictwa. Będziemy zgłębiać nauki ścisłe, nowe technologie, inżynierię i matematykę, a wszystko w połączeniu z dziedzinami związanymi z naukami humanistycznymi. 
Jak zawsze zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Spotkania będą odbywały się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Opis wszystkich wydarzeń w załączonym PROGRAM Human.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka oraz JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusza Wójsa.

Jak zawsze zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej: dzieci, młodzież i dorosłych. Spotkania będą odbywały się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. 

Już teraz zapraszamy do wysłuchania audycji dotyczącej tegorocznej edycji projektu HUMAN & STEAM z inicjatorami projektu: dr Wiesławem Wróblewskim z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej oraz Iwoną Kowalik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16, którzy opowiedzą o samym projekcie, ale także o tym co przygotowali dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką – wywiad w ramach audycji Oblicza Wrocławia w Radio Rodzina.

Kilka miłych słów od naszych uczestników:
„Zajęcia podobały się wszystkim, zarówno nauczycielom jak i uczniom. Na pewno były inspirujące dla niektórych, ale też motywujące do nauki przedmiotów ścisłych i j. angielskiego. Wszystkim pozwoliły spojrzeć na swoją przyszłą edukację z innej perspektywy. Sposób przeprowadzenia zajęć, w tym zabawa w projektowanie samolotów były na tyle ciekawe, że prawie wszyscy zapomnieli o godzinie zakończenia i nie było problemu z pozostaniem dłużej na zajęciach.” (Zajęcia prowadzone przez Coventry University)
„Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze, wyjątkowe i bardzo wartościowe spotkanie. Zainspirowana Pana warsztatami chciałabym zorganizować takie zajęcia dla całej grupy syna w przedszkolu” (zajęcia prowadzone przez dr inż. Wiesława Wróblewskiego z Politechniki Wrocławskiej – „Składanie i testowanie samolotów z papieru”)
„Zajęcia bardzo podobały się dzieciom – nam też 🙂. Chcielibyśmy więcej takich zajęć. Dzieciaki były aktywne, zaciekawione i świetnie się bawiły, a pani prowadząca wręcz stworzona do takich warsztatów. Byłam mile zaskoczona tak dobrym kontaktem z takimi maluchami.” (zajęcia prowadzone przez dr Annę Hajdusianek z Politechniki Wrocławskiej „Balonik, skrzydło i śmigło czyli jak wykorzystać ciekawe własności powietrza”)


Link do FORMULARZA ZAPISÓW na poniższe zajęcia:

1. Katarzyna Aksamit ZSP16 – „Lotnictwo w języku polskim”: SP, kl. 6-8, Quiz online 18.04.2023, godz. 17:30-18:15
2. Paulina Soluch ZSP16 – „Whitehead kontra bracia Wright. Kto pierwszy urzeczywistnił sen o lataniu?”: SP, spotkanie online, 24.04.2023, godz. 17:30-18:15
3. Iwona Kowalik ZSP16 – „Lot śmigłowca-tworzenie gry w aplikacji Scratch” SP, kl. 4-6 warsztat online 20.04.2023, godz. 17:30-18:15
4. Natalia Kuboszek ZSP16 – „Matematyka z lotnictwem”: SP, kl.6-8, Quiz online 18.04.2023, godz. 16.30-17:15
5. dr inż. Wieslaw Wróblewski Politechnika Wrocławska – „Składanie i testowanie samolotów z papieru”: SP, kl. 3-5, dzieci + opiekunowie, warsztaty, 19.04.2023, godz. 15.00-17:00                                                                                        6. Iwona Kowalik ZSP16 Doleć do egzaminu! Lekcja otwarta dla nauczycieli matematyki – zadania powtórzeniowe z matematyki przed Egzaminem Ósmoklasisty nauczyciele SP lekcja otwarta w ZSP16 27.04.2023, godz. 12.10-12:55 

Zapisy na pozostałe zajęcia w poniższym formularzu: