Przedszkolak w domu

Chcąc zobrazować jak można bawić się muzyką, rytmem poniżej zamieszczam materiał udostępniony przez Visual Musical Minds w ramach serwisu YouTube:

BIM BUM ~ A CLAPPING GAME SONG

Rekomendowane przez Edytę Kołacz mentora sztuki Akademii Talentów i Uzdolnień

Serdecznie zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami, starszym rodzeństwem do zabawy związanej ze Świętem Flagi.

Proszę kliknij w link zamieszczony poniżej:

swieto-flagi

Życzę udanej zabawy oraz owocnej nauki 🙂

Serdecznie zapraszam do wspólnej, rytmicznej zabawy rodziców oraz przedszkolaków.  

Proszę kliknij na poniższy link.

http://bit.ly/rytmika1

https://bit.ly/rytmika2

Polecamy zajrzeć na kanał tv ze śpiewankami dla dzieci. Wszystkich, którzy lubią muzykować i podśpiewywać serdecznie zachęcamy! 🙂 Bawcie się dobrze.

Śpiewanki tv

Ciekawe Inspiracje dla rodziców. Polecamy zajrzeć na blog z propozycjami dla najmłodszych.

Zabawy ruchowe z pokazywaniem [10 wierszyków]

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi podpowiedziami, w jaki sposób można ciekawie zorganizować przedszkolakom czas w domu. Okres kwarantanny może zostać wykorzystany do rozbudzenia zainteresowań dziecka, poznania jego zdolności lub odkrycia drzemiących w nim talentów. Zachęcamy do lektury przygotowanych specjalnie dla Was propozycji. A co w nich znajdziecie?

Zabawy rozwijające zainteresowania poznawcze, wrażliwość muzyczną i artystyczną. Nie zabraknie również propozycji różnorodnych aktywności z języka angielskiego i niemieckiego. Razem ze swoimi dziećmi poszukacie kryjących się w Waszym domu dźwięków, przyjrzycie się dokładnie, skąd one dochodzą. Może uda się Wam samodzielnie wykonać jakiś instrument muzyczny?

Staniecie się również Super Pogromcami Wirusów, którzy uzbrojeni w wiedzę i czyste ręce stawiają czoła koronawirusowi. A jak nie zabraknie Wam sił, to odnajdziecie i nazwiecie po niemiecku wszystkie kolory, które znajdują się w Waszym pokoju. Natomiast wieczorem, kiedy będziecie szykowali się do snu, pobawcie się językiem angielskim. Może uda się Wam stworzyć pięknie ilustrowany słownik językowy?

Powodzenia i miłej zabawy!

wirusy

teatr

angielski-pogoda

matematyka

domowa-muzyka

angielski-my-body

niemiecki-zabawki

niemiecki-zabawki2

niemiecki-kolory

“Co wiesz o Polsce? – quiz dla przedszkolaków o tematyce patriotycznej:

https://bit.ly/cowieszopolsce

Matematyka podczas zajęć z języka niemieckiego, prezentacja pt.: “1-2-3 zahlen mit mir”:

https://bit.ly/2W0mdBc

Matematyka podczas zajęć z języka angielskiego “Playing with numbers”:

https://bit.ly/Playingwithnumbers

Polskie Symbole Narodowe, czyli wszystko to, co przedszkolak wiedzieć powinien:

https://bit.ly/SymboleNarodowe

Jo&Milly, mentorki ATiU

Magdalena Łęszczak nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego i Joanna Zagórna nauczycielka wychowania przedszkolnego, języka angielskiego i niemieckiego

Zbliża się czas świąt , w domu sporo pracy w związku z przygotowaniami. Dzieci , które muszą pozostać w domu też mogły by się włączyć w świąteczne zamieszanie przy okazji zdobywając wiedzę matematyczną :-).

Przedstawiamy dwie propozycję zabaw dla przedszkolaków.

Matematyka małego kucharza

1. Przygotujcie  6 różnych garnków.

2. Ustawcie garnki parami tak jakby miały iść na wycieczką – Ile jest par ?

3. Ustawcie garnki od najmniejszego do największego

4. Zbudujcie wieżę tak aby na dolę był największy garnek , a na górze najmniejszy. Wielkie brawo jak się udało i wieża się nie przewróciła.

5. Przyjrzyjcie się garnkom, czy oprócz wielkości , czym się jeszcze różnią. Spróbujcie podzielić garnki na rodzinki np; rodzinka garnków z czarnymi uszami, garnki z rączką itp

6. Garnkowy potwór – wyobraźcie sobie, że garnki są klockami. Wykorzystajcie wyobraźnie i zbudujcie najstraszliwszego potwora jaki przyjdzie Ci do głowy. Pochwalcie się domownikom , powiedźcie o swoim stworku np: Co potrafi robić ? Dlaczego jest taki groźny ? Skąd pochodzi ?

7.  Czas kończyć zabawę , odłóżcie wszystkie garnki na miejsce.

Miasteczko

1 Użyjcie  4 rolek po papierze toaletowym. Do naszej zabawy przydadzą się również klocki. Potrzebne będą 4 klocki.

2 Wyobraźcie sobie, że rolki papieru to domki, klocki natomiast to mieszkańcy. Nadajcie, każdemu klockowi imię i przydzielcie mu odpowiedni domek.

3. Ustawcie domki w dowolny sposób ale określcie, który domek jest pierwszy, który drugi, trzeci i czwarty.

4. Wspólnie spróbujcie ułożyć opowieść o miasteczku , w którym stoją Wasze wyjątkowe domki;

Miasteczko nazywa się ….( wymyślcie nazwę ) Jest to wyjątkowe miejsce, w którym mieszka tylko czworo wyjątkowych mieszkańców. W pierwszym domku mieszka ..( imię pierwszego mieszkańca, które wybraliście ), w drugim domku mieszka …, trzeci domek jest własnością ….,  a czwarty zajmuje …. Właściciele domku pierwszego i trzeciego bardzo się lubią i często spotykają się na kawie. Lokatorzy domku drugiego i czwartego razem pracują w …. ( wymyślcie ). Był piękny letni dzień.  Mieszkaniec domku pierwszego opalał się przed swoim domkiem. Właściciel domku drugiego, był na dachu ponieważ podczas ostatniej ulewy dach przeciekał i woda zalała sufit. Lokator domku trzeciego robił porządek w ogródku za domem, a …. (imię ) , który mieszkał w czwartym domku smacznie spał w środku na kanapie.  Innego dnia wszyscy mieszkańcy wybrali się  na urodziny do …..                                 

Wiem , że macie bardzo  dużo różnych pomysłów na to co się wydarzyło w miasteczku. Życzę miłej zabawy. Pamiętaj aby po skończonej zabawie odłożyć rolki papieru na miejsce.

Matematyczna rysowanka

Dzisiaj trochę nietypowa propozycja dla młodszych i starszych – Matematyczna rysowanka.

1. Przypomnij sobie jak wyglądają figury geometryczne. Jeżeli nie pamiętasz poproś Rodziców o narysowanie na kartce następujących figur : kwadrat, trójkąt, koło, prostokąt.

2. Przygotuj czystą kartkę i w dowolnym kolorze kredkę.

3. Zamknij oczy i na kartce narysuj 10 kropek.

4 . Otwórz oczy. Przyjrzyj się jak narysowane są kropki. Spróbuj łącząc kropki w dowolny sposób narysować znane figury geometryczne.

5. Policz ile udało Ci się narysować figur.

6. Możesz wykorzystać tę zabawę jako grę i zagrać z rodzeństwem , Rodzicem. Komu uda się narysować większą ilość figur ?

Cebulka ubieranka

Do zabawy zaproś rodzeństwo albo kogoś z dorosłych, a najlepiej wszystkich domowników 🙂

1. Gracze muszą mieć swobodny dostęp do swojej szuflady.

2. Policzcie ile każdy z Was ma na sobie części garderoby i postarajcie się, aby każdy miał taką samą ilość ubrań, tylko pamiętajcie, aby Wam nie było ani za ciepło, ani za zimno lecz w sam raz :).

3. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz, wydając polecenie z zakresu ubrania elementu odzieży np.  “załóżmy koszulki z krótkim rękawkiem”. Każdy z graczy wykonuje te zadanie zakładając na siebie jedną koszulkę z krótkim rękawkiem.

4. Kolejne zadanie podaje gracz przeciwny np. “zakładamy najdłuższe skarpetki”. Pamiętajcie, aby w zabawie posługiwać się następującymi pojęciami: najkrótszy, najdłuższy, grupy, cienki, szeroki, wąski, z długim rękawem, z krótkim rękawem, rozpinana z przodu, zapinany z tyłu itp.

5. Pamiętajcie, że ubrania zakładamy na siebie warstwowo, czyli nic nie ściągamy tylko zakładamy jedno na drugie.

6.  Zabawę można skończyć po założeniu ustalonej wcześnie liczbie ubrań, albo jeżeli jeden z graczy nie jest w stanie założyć na siebie kolejnego elementu ubrania.

7.  Na zakończenie warto podejść do lustra i zobaczyć jak zabawnie wyglądacie. 

Autorką pomysłów na nudę jest Pani Justyna Napiórkowska, nauczycielka edukacji przedszkolnej oraz mentor Akademii Talentów i Uzdolnień.

Dzieci , które będą miały ochotę trochę się poruszać zachęcam do zabaw ruchowych z wykorzystaniem: sznurka, wełny , skakanki – co jest dostępne w domu. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy po kilka razy.

1. Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nóżkami połóż sznurek przed sobą , spróbuj paluszkami stóp łapać sznurek i podnosić do góry
raz jedną nogą raz drugą.

2. Wstań. Wyznacz sobie na dywanie start i metę. Przenosząc sznurek za pomocą stóp (wcześniejsze ćwiczenie) pokonaj określoną odległość. Zadanie wykonaj przenosząc sznurek prawą nogą , a potem lewą. Jeżeli okazałoby się, że twój sznurek jest bardzo długi i nie możesz go w całości podnieść z podłogi , nie ma problemu :-). Ciągnij go po podłodze przytrzymując paluszkami stopy.

3. Przygotujcie dwa może trzy krzesła w zależności od długości sznurka. Przywiążcie sznurek na przemiennie do nóg krzeseł tak żeby powstał tor przeszkód. Pokonaj wyznaczoną trasę górą, a może dołem?

4. Połóż sznurek na podłogę tworząc ścieżkę. Ścieżka nie musi być prosta. Przejdź po tej drodze depcząc po sznurku. Staraj się nie spaść, ze sznurka. Idziemy tip – topkami, czyli stopa przed stopą.

5. Ułóż ze sznurka koło. Wskocz do środka koła , wyskocz na zewnątrz.

6. Odpocznij. Pomyśl , może masz pomysł na inne zabawy ze sznurkiem. Pamiętaj po skończonej zabawie odłóż sznurek na miejsce może jeszcze się przydać.

7. Proszę pamiętać, aby osoba dorosła cały czas towarzyszyła podczas wspólne zabawy.

 

Autorką zabawy edukacyjnej jest Panie Justyna Napiórkowska – nauczycielka wychowanie przedszkolnego, mentor Akademii Talentów i Uzdolnień.

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy rodziców, rodzeństwo z najmłodszymi.  W załącznikach przedstawione są szybkie i proste pomysły na miłe spędzenie czasu.

Klikając na załącznik dowiecie się jak zrobić kolorowego ślimaka? Jak namalować wesołego króliczka, a także jak barwną pisankę oraz wiele innych ciekawych pomysłów na spędzenia czasu wolnego w domu.

cyfry-na-wieszakach

rurki

kartka-dla-bliskich

malowanie-farbami

slimak

wyklejanki

bajka

kolorowy-makaron

kolory-

ksztalty-i-kolory

wyklejanki

zabawa-z-gazetami

dzien-ziemi

 

Pomysły nadesłała Anna Lech – Ćwirzeń, mama 4 letniej Milenki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami na wirtualny spacerek po Wrocławiu, podczas którego będziecie mogli przypomnieć sobie gdzie wychodziliście z rodzicami na lody oraz zobaczyć nasze, wrocławskie krasnale, a na sam koniec przygody możecie wspólnie lub samodzielnie narysować dowolną techniką krasnala.

Przygodo przybywaj!

Proszę zapoznajcie się z treścią zadania – kliknij na poniższy link:

mala-ojczyzna

Dodatkowo zamieszczone są poniżej dwie prezentację, z których na pewni skorzystasz:

wroclaw-miastem-krasnali-1

oraz:

spacerkiem-po-wroclawiu-2

 

Życzymy udanej zabawy 🙂

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci oraz rodziców do nauki czytania w formie zabawy. 

Bardzo proszę o kliknięcie na poniższy link:

czytanie

Życzę miłej i owocnej nauki 🙂