Gry terenowe

Biorąc udział w grze  miejskiej młodzi Wrocławianie zdobędą najważniejsze wiadomości z zakresu edukacji obywatelskiej  i poprzez zabawę zwrócą uwagę  na to  co dzieje się  bezpośrednio wokół nich we wspólnocie lokalnej.

 Postaramy się zachęcić młodych ludzi do bycia aktywnymi obywatelami – nie kiedyś, w odległej dorosłej przyszłości, ale już teraz,  w myśl motta  „Nie pytaj, co Twoje miasto może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego miasta, społeczności lokalnej”.

GRA TERENOWA „Obywatel Wrocek odkrywa Przedmieście Oławskie”:  Uczniowie poznają swoją najbliższą okolicę – Przedmieście Oławskie. Gra składa się z 6 stacji, które znajdują się w różnych miejscach w okolicach Przedmieścia Oławskiego. Każda z drużyn otrzyma zestaw zadań, jednakowy dla każdej z nich oraz pakiet wskazówek dotyczących poruszania się pomiędzy wyznaczonymi bazami. Drużyny wyruszą spod LO4 wyznaczoną przez organizatorów trasą.

MATERIAŁY DO GRY:                                OPIS                                         MAPA                                      CERTYFIKAT

GRA TERENOWA KRASNAL OBYWATELEK NA GAJU: to gra edukacyjna mająca na celu szerzenie świadomości obywatelskiej wśród osób młodych. Jest ona skierowana dla uczniów szkół podstawowych i nie tylko. Łączy ona aktywność fizyczną z poszerzaniem własnej wiedzy, ciekawością świata i kreatywnością.

 MATERIAŁY DO GRY:                 OPIS                         MAPA                    STACJA 1               STACJA 3                     STACJA 5