warsztaty psychoedukacyjne z tematu depresji oraz wsparcia młodzieży w kryzysie psychicznym. Jak rozróżnić gorszy okres i smutek od choroby? Jak wspierać bliską osobę zmagającą się z depresją oraz gdzie szukać profesjonalnej pomocy tj. u psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry?
Cel warsztatu
Celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat objawów, przyczyn i mechanizmów depresji oraz wyposażenie ich w praktyczne narzędzia do wspierania osób przeżywających trudności psychiczne. Uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi formami objawów depresji – fizycznymi, emocjonalnymi i poznawczymi. Młodzież dowie się jakie czynniki mogą prowadzić do jej rozwoju, oraz zdobędzie umiejętności potrzebne do skutecznego wsparcia osób zmagających się z depresją lub kryzysem psychicznym. Uczestnicy dowiedzą się również, gdzie szukać profesjonalnej pomocy oraz jak zachęcić osoby w kryzysie do skorzystania z niej.
Tematyka warsztatów obejmuje
- objawy depresji i ich rozpoznawanie,
- przyczyny depresji i czynniki ryzyka,
- skuteczne metody wsparcia osób w kryzysie,
- naukę dobrej komunikacji,
- dostępne formy pomocy i profesjonalne wsparcie.
Warsztaty łączą teorię z praktyką, oferując zadania indywidualne oraz grupowe, przestrzeń na dyskusję oraz wymianę doświadczeń.
Grupa odbiorców
Warsztaty kierowane do młodzieży od 12-13 roku życia (8 klasy szkół podstawowych oraz licealiści)
Prowadzący
Oskar Madej psycholog ze specjalnością kliniczną.
Zapraszamy do kontaktu
Szkoły zainteresowane proszę o kontakt mailowy: e-mail: bogumila.katkowska@wcrs.pl, podając w treści maila: Nazwa szkoły, klasa, osoba do kontaktu dla trenerów (mail, telefon, imię i nazwisko opiekuna grupy), tytuł warsztatu, wstępnie termin.
Liczy się kolejność zgłoszeń.
Czas i miejsce warsztatów: szkoła, 2 godziny lekcyjne (1,5h zegarowej) z przerwą po 45 minutach.