Zaburzenia odżywiania u młodzieży

- jak rozpoznawać i wspierać?

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego serdecznie zaprasza rodziców, osoby dorosłe pracujące ze starszą młodzieżą do udziału w bezpłatnym spotkaniu pt. Zaburzenia odżywiania młodzieży.

Spotkanie dla rodziców i osób pracujących z młodzieżą poświęcone rozpoznawaniu i reagowaniu na zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia czy ortoreksja.

Celem jest pomoc rodzicom i osobom pracującym z młodzieżą w identyfikacji oznak zaburzeń odżywiania i udzielaniu wsparcia, a także współpracy z rodzicami i specjalistami.  

Grupa docelowa: Rodzice, osoby pracujące z młodzieżą

Termin: 12.12.2024 r., godz. 16:30

Prowadzące:

Joanna Seeger-Litak: „Jestem psychologiem sportu oraz certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego. Trening Umiejętności Społecznych prowadzę według metodologii Węglarz i Bentkowskiej, która koncentruje się na relacji trener-dziecko oraz na relacjach między uczestnikami grupy. Podczas zajęć z dziećmi dobieram różne metody pracy w zależności od potrzeby uczestników. Bardzo ważna również dla mnie jest współpraca z rodzicami, którzy najlepiej znają swoje dziecko i są nieocenionym wsparciem w pracy trenera”.
 
Justyna Świdzińska: „Jestem studentką Psychologii, zdobywam doświadczenie wspierając dzieci na różnych etapach rozwoju poprzez prowadzenie zajęć rozwijających umiejętności poznawcze i emocjonalne. Wspieram w tym również ich rodziców i nauczycieli. Wspieram specjalistów w przygotowaniu materiałów terapeutycznych. Prowadzę psychoedukację”.
 

Agnieszka Latus: „Jestem psycholożką, psychoterapeutką systemową, pracującą z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i parami. Specjalizuję się w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży, w szczególności w obszarze spektrum autyzmu, ADHD i zaburzeń odżywiania. Prowadzę także szkolenia dla rodziców, psychologów i nauczycieli, wspierając ich w budowaniu efektywnej sieci wsparcia. Od 2016 roku jestem związana z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, gdzie prowadzę programy dla specjalistów”. 

Miejsce zajęć: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, Wrocław

Czas trwania: 3h

Materiały po warsztacie: POBIERZ

 

wke.wcrs.wroclaw.pl
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.