Human in Space

12 kwietnia 1961 roku Jurij Gagarin wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w pierwszy lot człowieka w przestrzeń kosmiczną. Było to wielkie osiągnięcie ludzkości. W tym roku przypada okrągła 60. rocznica tego niezwykłego wydarzenia, więc aby ją uczcić, w miesiącu kwietniu zapraszamy do udziału w cyklu wykładów, warsztatów, pokazów i quizów poświęconych obecności człowieka w kosmosie.

Do współpracy zaprosiliśmy naukowców, wykładowców, ekspertów, mentorów Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich, którzy przekażą ciekawe informacje dotyczące tej rozległej dziedziny wiedzy. Można będzie posłuchać o Wielkim Zderzaczu Hadronów czy entomopterach, o budowie silników, o zwierzętach, które zostały wysłane w kosmos, o Polakach, którzy brali udział w wyprawach kosmicznych, o budowaniu bazy na Marsie. Wykłady, warsztaty poprowadzą naukowcy i eksperci z Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także oczywiście z Polski, w tym wykładowcy Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz Politechniki Warszawskiej i Instytutu Lotnictwa.

Zapraszamy również na warsztaty dla przedszkolaków, na których zobaczymy jak zbudować rakietę, warsztaty po angielsku o badaniu grawitacji czy też zajęcia z kodowania, których tematem będzie kosmos.

Zainteresowani będą mieli okazję spotkać się ze studentami zaangażowanymi w pracę wielokrotnie nagradzanego Koła Naukowego OFF-ROAD z Politechniki Wrocławskiej – Projekt Scorpio. Do udziału zaprosiliśmy nauczycieli i uczniów ze Stanów Zjednoczonych, Węgier, którzy zaprezentują wyniki wspólnych działań.

Zapraszamy również rodziny czy zespoły do udziału we Wrocławskim Konkursie na KOSMICZNĄ ANIMACJĘ POKLATKOWĄ – regulamin konkursu dostępny na stronie wke.wcrs.wroclaw.pl. Uczestniczące zespoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Całość wydarzenia planowana jest w dniach 07-30 kwietnia. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną odbędzie się ono online. Poszczególne wydarzenia skierowane są do różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży ze szkół Wrocławia i Aglomeracji, ale także nauczycieli oraz innych zainteresowanych osób dorosłych.

Skip to content