HUMAN IN SPACE

12 kwietnia 1961 roku Jurij Gagarin wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w pierwszy lot człowieka w przestrzeń kosmiczną. Było to wielkie osiągnięcie ludzkości.

W tym roku przypada okrągła 60. rocznica tego niezwykłego wydarzenia. Żeby przypomnieć o tym niezwykłym wydarzeniu, szczególnie dzieciom i młodzieży, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami przygotowało cykl wykładów, warsztatów i pokazów zatytułowanych Human in Space. Będą one dotyczyć szeroko rozumianej tematyki związanej z kosmosem i obecnością w nim człowieka.

Do współpracy zaproszeni zostali naukowcy, wykładowcy, eksperci, mentorzy Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich, którzy przekażą ciekawe informacje dotyczące tej rozległej dziedziny wiedzy. Można będzie posłuchać o Wielkim Zderzaczu Hadronów czy entomopterach, o budowie silników, o zwierzętach, które zostały wysłane w kosmos, o Polakach, którzy brali udział w wyprawach kosmicznych, o budowaniu bazy na Marsie. Wykłady, warsztaty poprowadzą naukowcy i eksperci z Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także oczywiście z Polski, w tym wykładowcy Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz Politechniki Warszawskiej i Instytutu Lotnictwa.

W programie znajdą się również różnorodne warsztaty, quizy i pokazy. Dla przedszkolaków przygotowane zostały zajęcia, na których zobaczą, jak zbudować rakietę. Dla uczniów szkół podstawowych zaplanowane zostały warsztaty po angielsku o badaniu grawitacji czy też zajęcia z kodowania, których tematem będzie kosmos. Zainteresowani będą mieli okazję spotkać się ze studentami zaangażowanymi w pracę wielokrotnie nagradzanego Koła Naukowego OFF-ROAD z Politechniki Wrocławskiej – Projekt Scorpio. Do udziału zaproszeni zostali nauczyciele i uczniowie ze Stanów Zjednoczonych, Węgier, którzy zaprezentują wyniki wspólnych działań.

Całość wydarzenia planowana jest w dniach 07-30 kwietnia. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną odbędzie się ono online. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się za pośrednictwem platformy ZOOM (najlepiej skorzystać z przeglądarek Firefox lub Chrome).

Poszczególne wydarzenia skierowane są do różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży ze szkół Wrocławia i Aglomeracji, ale także nauczycieli oraz innych zainteresowanych osób dorosłych. Na wydarzenia obowiązują zapisy. Osoby zapisane otrzymają link do spotkania. Istnieje możliwość udostępnienia transmisji poprzez platformę MS Teams.

W załączeniu można sprawdzić pełny program Human in Space – z dokładnymi informacjami o każdym wydarzeniu. Można pobrać również skrócona wersję programu oraz informację prasową.

Link do zapisów: http://wke.wroclaw.pl/human-in-space/

Zachęcamy również do śledzenia informacji na profilu Fb/Wrocławska Koncepcja Edukacyjna, gdzie będą się pojawiały wszystkie informacje. Mamy też kilka niespodzianek.!

Rodziny czy zespoły zapraszamy do udziału we Wrocławskim Konkursie na KOSMICZNĄ ANIMACJĘ POKLATKOWĄ – wszystkie informacje i regulamin konkursu dostępny na stronie https://wke.wcrs.wroclaw.pl/2021/03/25/wroclawski-konkurs-na-kosmiczna-animacje-poklatkowa. Uczestniczące zespoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

PROGRAM DO POBRANIA

PROGRAM DO POBRANIA – wersja skrócona

INFORMACJA O WYDARZENIU

PLAKAT