Wrocławski Konkurs na KOSMICZNĄ ANIMACJĘ POKLATKOWĄ

Zapraszamy do udziału we WROCŁAWSKIM KONKURSIE NA KOSMICZNĄ ANIMACJĘ POKLATKOWĄ. Konkurs odbywa się w ramach wrocławskich obchodów 60 rocznicy pierwszego lotu człowieka w kosmos pt. HUMAN IN SPACE i skierowany jest do mieszkańców z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej. Organizatorami Konkursu są Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Do udziału w zabawie zapraszamy zespoły, w których skład wchodzą co najmniej 2 osoby: uczeń lub uczennica szkoły podstawowej i inny pełnoletni członek rodziny. Ale każdy zespół może się składać z dowolnej liczby uczestników. Zespoły wybierają nazwę i w ten sposób są identyfikowani w całym wydarzeniu. Zespoły złożone z uczniów i ich rodzin tworzą film, wykorzystując technikę poklatkową i dowolną aplikację, której tematem jest historia podboju kosmosu lub jedna z prelekcji zaprezentowana podczas wydarzenia HUMAN IN SPACE.

Przygotowując animację Uczestnicy tworzą własną scenografię, bohaterów i fabułę filmu. Wszystkie ruchome elementy filmu (bohaterowie i rekwizyty) muszą być wykonane samodzielnie przez uczestników zespołu – nie można wykorzystać gotowych elementów np. klocków, zabawek, rysunków. Prace zawierające gotowe ruchome elementy nie będą oceniane przez Komisję Konkursową.

Ukończone filmy należy przesłać na konto: humaninspace2021@gmail.com do 4 maja 2021 roku, podając nazwę zespołu, który go wykonał. Przesłanie pracy konkursowej przez dorosłego Opiekuna Grupy jest równoznaczne ze zgłoszeniem do konkursu. Kontakt z uczestnikami odbywa się wyłącznie poprzez maile z Opiekunami Grup. Prace zespołów zostaną zaprezentowane na platformie internetowej.

REGULAMIN

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *