Gra terenowa – Obywatel Wrocek odkrywa Przedmieście Oławskie

Po raz kolejny uczniowie wrocławskich szkół w sposób twórczy będą uczestniczyli w przestrzeni miejskiej starając się ją wzbogacać.  Tym razem licealiści w roli przewodników zaproszą swoich młodszych kolegów do poznawania tajemnic Przedmieścia Oławskiego. 9 listopada 2021 zapraszamy pięcioosobowe zespoły uczniów kl. 8 wrocławskich szkół podstawowych z Przedmieścia Oławskiego do udziału w grze miejskiej. Zabawę rozpoczniemy o 10.00 i potrwa ok. 2-3 godziny. Gra składa się z 6 baz (stacji), które znajdują się w różnych miejscach w okolicach Przedmieścia Oławskiego. Każda z  drużyn otrzyma zestaw zadań, jednakowy dla każdej z nich oraz pakiet wskazówek dotyczących poruszania się pomiędzy wyznaczonymi bazami. Drużyny wyruszą spod LO4 w  różnym  czasie wyznaczoną przez organizatorów trasą .

Cele:

  • edukacja obywatelska młodych ludzi, którzy będą godnymi gospodarzami wielokulturowego i zróżnicowanego Wrocławia w przyszłości
  • zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań i talentów
  • przygotowanie do aktywnego i przedsiębiorczego życia w społeczeństwie
  • kształtowanie podstawowych umiejętności obywatelskich: współpraca w grupie, poszukiwanie informacji, poznanie zasobów społeczności lokalnej, umiejętność tworzenia projektów
  • poznanie kompetencji Rad Osiedla

 Gra skonstruowana jest tak, aby połączyć w sobie ogólną wiedzę uczestników, ich spostrzegawczość, pomysłowość, kreatywność, umiejętność poruszania się w terenie oraz współpracę w zespole. Biorąc udział w grze  miejskiej młodzi Wrocławianie zdobędą najważniejsze wiadomości z zakresu edukacji obywatelskiej  i poprzez zabawę   zwrócą uwagę  na to  co dzieje się  bezpośrednio wokół nich we wspólnocie lokalnej. Poznają także najbliższą okolicę – Przedmieście Oławskie.

 Postaramy się zachęcić młodych ludzi do bycia aktywnymi obywatelami – nie kiedyś, w odległej dorosłej przyszłości, ale już teraz,  w myśl motta  „Nie pytaj, co Twoje miasto może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego miasta, społeczności lokalnej”  

Przy każdej stacji będą znajdować się specjaliści – przewodnicy stacji. Od nich uczniowie dostaną różne zadania – Quizy, mini dramy, puzzle, praca plastyczne, prace manualne  i inne.  Za wykonanie każdego zadania uczestnicy gry będą zdobywać punkty.  Oceniana będzie kreatywność, współpraca w zespole oraz poprawność odpowiedzi. Wygrywa drużyna z największą ilością punktów.

Zgłoszenia prosimy o przesłanie na adres: anna.ducka@wcrs.wroclaw.pl