Familijne warsztaty Kreatywna książka | Творча книжкова сімейна майстерня

Jest to szósty już cykl warsztatów rodzinnych on-line w czasie rzeczywistym. Adresatami warsztatów są dzieci w wieku 3 – 9 lat wraz z rodzicami /opiekunami. Warsztaty kierowane są do rodzin polskich i obcojęzycznych. Zajęcia będą miały formę warsztatów, których celem jest propagowanie aktywnego czytelnictwa rodzinnego – pokazuje rodzicom/opiekunom jak aktywnie czytać książki swoim dzieciom. Podczas spotkań warsztatowych dzieci będą słuchiwały i oglądały ciekawe historie, a następnie wspólnie z rodzicami/opiekunami będą „tworzyć” wykorzystując wybrane techniki plastyczne. Efektem czego do wysłuchanej opowieści powstanie oryginalne plastyczne dzieło.

Wszystkie warsztaty odbędą się on-line w czasie rzeczywistym na platformie Zoom. 

Warsztaty poprowadzi: Katarzyna Łabędzka-Hełka wieloletni mentor programów Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej. Wydarzenie programu Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego jest bezpłatne.

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy.

Czas trwania warsztatów jest umowny, dostosowany do każdych zajęć i możliwości uczestników.
Zaczynamy o godzinie 18:00 spotkaniem z książką/tytułem, a później są działania plastyczne, do których warto wcześniej przygotować wskazane w opisie warsztatu materiały. I tu uwaga – czasem w części plastycznej będzie podział na: grupę młodszą – wiek 3-5 lat /inne materiały – prostsze zadanie plastyczne/ oraz grupę starsza – wiek 6-9 lat /inne materiały – zadanie plastyczne o większym stopniu trudności/.
Obie grupy rozpoczynają o godz. 18:00, szacowany koniec spotkania to godz. 19:30.

PROGRAM CZ. 1 – PAŹDZIERNIK:
6.10.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Winnie w kosmosie„: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Tym razem uczestnicy spotkania wraz z bohaterami przeniosą się w przestrzeń kosmiczną, gdzie czarownica i jej kot przeżyją niezwykłą przygodę.
Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 1 czarna kartka /nie kredowa!/ A4, kredki – biała, żółta, jasne – niebieska, różowa, zielona oraz inne;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 czarna kartka A4, kredki – biała, żółta, jasne – niebieska, różowa, zielona, kwadrat w ulubionym kolorze o boku 21 cm /formatka z kartki A4/. Miejsce: Platforma Zoom – online.

13.10.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Zmiataj”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania słuchając opowieści będą towarzyszyć pewnemu Edziowi, który od początku opowiadania ma bardzo zły humor. A skoro trudne emocje są nieodłączną częścią nas samych – podczas spotkania będzie można dowiedzieć się co z tego wynikło dla głównego bohatera.
Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 1 kartka jasno niebieska A4, 1 biała A4, kredki – pastele olejne w jesiennych barwach;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 kartka jasno niebieska A4, 4-6 kwadratów o boku 8 cm w jesiennych kolorach, klej, nożyczki. Miejsce: Platforma Zoom – online.

20.10.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Czy mogę się przytulić?: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania będą towarzyszyć jej bohaterowi w poszukiwaniach kogoś do przytulania. Co jak się okazuje w opowieści – nie zawsze jest łatwe.
Potrzebne materiały:
1 kartka biała A4, 1 kartka w jesiennym kolorze A4, kredki – pastele olejne w jesiennych barwach, klej, nożyczki. Miejsce: Platforma Zoom – online.

27.10.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Pan Kuleczka”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania słuchając wybranych opowiadań wraz z tytułowym Panem Kuleczką oraz Kaczką Katastrofą, Psem Pypciem i Muchą Bzyk-Bzyk doświadczą jak ważne w codziennym doświadczaniu świata są więzi i dobre relacje.
Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 1 kartka jasno niebieska A4, 1 duże koło Ø 20 cm z szarego lub jasno brązowego papieru, kredki – pastele olejne /szara, czarna, brązowa, żółta, klej, nożyczki;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 kartka jasno niebieska A4, 1 duże koło Ø 15 cm z jasno brązowego lub szarego papieru, 1 duże koło Ø 20 cm w kolorze brązowym lub czarnym, klej, nożyczki. Miejsce: Platforma Zoom – online.

PROGRAM CZ. 2 – LISTOPAD-GRUDZIEŃ:

3.11.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „W jeżynowym grodzie”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Tym razem opowieść będzie się snuła w jesiennym lesie, a uczestnicy spotkania będą towarzyszyć bohaterce książki w jej nie do końca udanej jesiennej przygodzie.

Potrzebne materiały:

Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 1 biała i 1 żółta kartka A4, kredki pastelowe, nożyczki, klej;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 biała kartka z bloku technicznego i 1 żółta kartka A4, ołówek, kredki, czarny flamaster, nożyczki, klej. 

Miejsce: Platforma Zoom – online.

10.11.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Mamusia dla Koko”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Tym razem opowieść będzie o poszukiwaniu kogoś bardzo bliskiego. I choć nie jest to łatwe i historia kończy się zaskakująco, to szczęśliwie dla głównego bohatera.

Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 1 biała kartka A4, 1 kartka w ulubionym kolorze, kredki – pastele olejne;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 2 białe kartki A4, kolorowe kredki, klej, nożyczki. 

Miejsce: Platforma Zoom – online.

17.11.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Elmer – Najlepsze przygody: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to wspólne słuchanie i oglądanie przygotowanej książki, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Podczas tego spotkania uczestnicy wysłuchają jednej z przygód kolorowego słonia Elmera, który przy swoich wielu talentach ma dar przyjaźnienia się z niezwykłymi postaciami.

Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 2 białe kartki A4, pastele olejne 2 białe kółka Ø 3 cm, 1 czerwone kółko Ø 5 cm;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 biała kartka z bloku technicznego format A4, ołówek, kredki ołówkowe, nożyczki.

 Miejsce: Platforma Zoom – online.

24.11.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Mój szczęśliwy dzień”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania tym razem będą towarzyszyć pewnemu prosiaczkowi, który przypadkiem trafił do niewłaściwego domu, ale czy na pewno?
Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat i grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 kartka jasno niebieska A4, 1  kartka biała A4, kredki – pastele olejne, klej, nożyczki;
Miejsce: Platforma Zoom – online.

1.12.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Święty Mikołaj” – Kolejne spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. A skoro w kalendarzu jest już grudzień, czas zajrzeć do Mikołaja, który lada moment odwiedzi dzieci z całego świata. Co się tym razem wplatało w przygotowania do świąt, połącz się z nami i posłuchaj!

Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat: 1 kartka czerwona A4, 1 kartka biała A4, 1 kartka kremowa A5,  kredki – pastele olejne, klej, nożyczki;
Grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 kartka A4 niebieska lub zielona, 1 kartka biała A4, kredki – pastele olejne, klej, nożyczki;
Miejsce: Platforma Zoom – online.

8.12. 2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Szary domek” – Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Będzie to pierwsze w tej edycji, a kolejne w ramach projektu „Kreatywnej książki” spotkanie z bohaterami tej pięknej opowieści. Tym razem uczestnicy spotkania poznają Srebrnego Wilka, który jest bardzo nietypowym wilkiem oraz to, co wynikło z jego zimowej wizyty w Szarym Domku

Potrzebne materiały:
Grupa młodsza wiek 3-5 lat i grupa starsza wiek 6-9 lat: 1 kartka niebieska A4, 1 kartka biała A4, kredki – pastele olejne /szara, czarna, biała/, nożyczki, klej.

Miejsce: Platforma Zoom – online.

Zapraszamy do zapisów i aktywnego udziału.

Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of support related to emergency refugee response in Wroclaw z 09.06.2022.

 Zaznacz terminy i zgłoś udział poprzez  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Administratorem danych osobowych jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, z siedzibą we Wrocławiu (dalej: my). Może się Pani/Pan z nami skontaktować w następujący sposób: – listownie na adres: pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław – przez e-mail: info@wcrs.wroclaw.pl – telefonicznie: tel. 71 77 24 900. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może Pani/Pan się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz korzystania z przysługujących Pani/Pana praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób: – listownie na adres: pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław. – przez e-mail: iod@wcrs.wroclaw.pl Cele przetwarzania Pani/Pana danych osobowych Będziemy przetwarzać Pani/Pana dane osobowe w następujących celach: 1) związanych z realizacją warsztatów familijnych online 2) związanych z ewentualnych dochodzeniem roszczeń i odszkodowań związanych w niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy (warsztatów familijnych online) 3) udzielania odpowiedzi na Pani/Pana pisma, skargi i wnioski, 4) wykonywania obowiązków wynikających z ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Podstawa prawna przetwarzania Pani/Pana danych osobowych: 1) niezbędność do wzięcia udziału w warsztatach familijnych online (wykonania umowy lub do podjęcia działań na Pani/Pana żądanie przed zawarciem umowy – warsztatów familijnych online art. 6 ust. 1 lit. b RODO), 2) konieczności wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c RODO). Okres przechowywania Pani/Pana danych osobowych: Będziemy przechowywać Pani/Pana dane do momentu zakończenie Projektu pn. Warsztaty familijne online. Przysługują Pani/Panu następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych (dot. wizerunku), prawo żądania usunięcia Pani/Pana danych osobowych (dot. wizerunku), prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, prawo żądania sprostowania Pani/Pana danych osobowych, prawo żądania ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, prawo do przenoszenia Pani/Pana danych osobowych, tj. prawo otrzymania od nas Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie informatycznym nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych lub zażądać, abyśmy przesłali Pani/Pana dane do innego administratora. Jednakże zrobimy to tylko, jeśli takie przesłanie jest technicznie możliwe. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia i realizacji umowy oraz wykonywania przez administratora prawnie uzasadnionych obowiązków. Aby skorzystać z powyższych praw, proszę skontaktować się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych (dane kontaktowe w punktach 1 i 2 powyżej). Prawo wniesienia skargi do organu. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
podanych w niniejszym zgłoszeniu oraz na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie mojego wizerunku w formie fotografii w związku z moim udziałem w warsztatach organizowanych przez jednostkę organizacyjną gminy Wrocław – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego z siedzibą przy pl. Dominikańskim 6 we Wrocławiu. Niniejsza zgoda obejmuje wykonanie i powielenie zdjęć zawierających mój wizerunek oraz nieodpłatne wykorzystywanie zdjęć za pośrednictwem dowolnego medium, za pośrednictwem Internetu, na profilach internetowych umieszczonych na portalach społecznościowych, bez ograniczeń terytorialnych i czasowych – w celu publicznego odtwarzania fotografii dla celów informacyjnych i promocyjnych w zakresie działalności statutowej Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Oświadczam, że jestem pełnoletni/a, mam zdolność do czynności prawnych, zapoznałem/am się z powyższą treścią i w pełni ją rozumiem.
Jestem świadomy / świadoma konsekwencji cywilnych i karnych, wynikających z pobierania, nagrywania, przerabiana, uzupełniania lub wykorzystywania materiałów, video online tworzonych w ramach projektu pn. ”Warsztaty familijne online” bez zgody autora, umieszczania lub udostępniania konsultacji online w sieci internetowej lub intranetowej bez zgody autora, naruszania praw do wizerunku osób biorących udział w konsultacjach online, naruszenia dóbr osobistych osób biorących udział w konsultacjach online a także Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. *

Сімейна майстерня «Креативна книга»

Це шоста серія сімейних майстер-класів в форматі онлайн.  Семінар розрахований на дітей віком від 3 до 9 років разом із батьками/опікунами.  Заняття проходитимуть у формі майстер-класів, спрямованих на популяризацію активного сімейного читання – показують батькам/опікунам, як активно читати книжки своїм дітям.  Під час майстер-класів діти слухатимуть та дивитимуться цікаві історії, а потім разом із батьками/опікунами «творитимуть» у вибраних художніх техніках.  У результаті буде створено оригінальний художній твір до почутої історії.

Семінар проводитиме: Катажина Лабендзка-Гелька, багаторічний ментор програм Вроцлавської освітньої концепції. Усі майстер-класи проходитимуть онлайн в режимі реального часу на платформі Zoom.  

 Захід програми Академії творчих громадських ініціатив Вроцлавського центру соціального розвитку є безкоштовним.

 УВАГА!  Для участі в майстер-класах необхідна реєстрація.

Тривалість семінарів є договірною, адаптованою до кожного класу та здібностей учасників.  Починаємо о 18.00 із зустрічі з книгою/титулом, а потім будуть мистецькі заходи, для яких варто підготувати матеріали, зазначені в описі кожної майстерні.  І ось зауваження – інколи в мистецькій частині буде поділ на: молодшу групу – вік 3-5 років / інші матеріали – простіше художнє завдання / та старшу групу – вік 6-9 років / інші матеріали – художнє завдання які мають більший ступінь складності /.

Обидві групи починаються о  18:00, орієнтовне закінчення зустрічі  19:30.

2 ч. програми: ЛИСТОПАД-ГРУДЕНЬ:

3.11.2022 р. (четвер),  18.00 – 19.30, Книга: „В ожиновому місті”: Зустріч у двох частинах – перша розповідь, друга мануально-пластичний практикум на тему. Цього разу розповідь буде відбуватися в осінньому лісі, і учасники зустрічі супроводжуватимуть у ній героїню книги до кінця її вдалої осінньої пригоди.

Необхідні матеріали:

Молодша група 3-5 років: 1 білий і 1 жовтий аркуш А4, пастельні олівці, ножиці, клей;  

Старша група 6-9 років: 1 білий аркуш та 1 жовтий аркуш А4, олівець, кольорові олівці, чорний фломастер, ножиці, клей.

Місце: Платформа Zoom – онлайн.

10.11.2022 р. (четвер),  18.00 – 19.30 Книга: «Матуся для Коко»: Зустріч у двох частинах – перша розповідь, друга мануально-художній практикум на тему.  Цього разу історія буде про пошуки дуже близької людини.  І хоча це непросто, історія закінчується дивовижно, на щастя для головного героя.

Необхідні матеріали:

Молодша група 3-5 років: 1 аркуш формату А4 білого кольору, 1 аркуш улюбленого кольору, крейди – олійна пастель;

Старша група 6-9 років: 2 білі аркуші А4, кольорові олівці, клей, ножиці.

Місце: Платформа Zoom – онлайн.

17.11.2022 р. (четвер),  18.00 – 19.30, Книга: «Елмер – найкращі пригоди»:Зустріч у двох частинах – перша – спільне слухання та перегляд підготовленої книги, друга – мануальні та художні майстер-класи на тему.  Під час цієї зустрічі учасники послухають одну з пригод колоритного слона Елмера, який, завдяки своїм численним талантам, має дар дружби з незвичайними персонажами.

Необхідні матеріали:

Молодша група 3-5 років: 2 білі аркуші А4, олійна пастель 2 білі кружечки Ø 3 см, 1 червоний кружок Ø 5 см;

Старша група 6-9 років: 1 білий аркуш технічного блоку А4, олівець, кольорові олівці, ножиці.

Місце: Платформа Zoom – онлайн.

24.11.2022 р. (четвер),  18.00 – 19.30, Книга: «Мій щасливий день»: Зустріч у двох частинах – перша розповідь, друга мануально-художня майстерня за темою.  Цього разу учасники зустрічі будуть супроводжувати порося, яке випадково опинилося не в тому будинку, але чи то дійсно так?

Необхідні матеріали:

Молодша група 3-5 років та старша група 6-9 років: 1 аркуш А4 світло-блакитного кольору, 1 аркуш А4 білого кольору, крейди – олійна пастель, клей, ножиці;

Місце: Платформа Zoom – онлайн.

01.12.2022 (четвер),  18.00 – 19.30, Книга: «Святий Миколай» – Ще одна зустріч у двох частинах – перша розповідь, друга художні майстер-класи, пов’язані з темою.  А оскільки на календарі вже грудень, час зазирнути до Миколая, який щохвилини відвідає дітей з усього світу. Чим був цей час переплетений з підготовкою до Різдва, приєднуйтеся до нас та слухайте!

Необхідні матеріали:

Молодша група 3-5 років: 1 червоний аркуш А4, 1 білий А4, 1 кремовий А5, крейди – олійна пастель, клей, ножиці;

Старша група 6-9 років: 1 аркуш А4 синього або зеленого кольору, 1 аркуш А4 білого кольору, крейда – олійна пастель, клей, ножиці;

Місце: Платформа Zoom – онлайн.

8.12.2022 (четвер),  18.00 – 19.30, Книга: „Сірий будиночок” – Зустріч у двох частинах – перша розповідь, друга – посібник та художній практикум, пов’язаний з тематикою.  Це буде перша зустріч із героями цієї прекрасної історії в цьому виданні та чергова в рамках проекту «Креативна книга».  Цього разу учасники зустрічі познайомляться зі Сріблястим вовком, дуже незвичайним вовком, і з тим, що сталося після його зимового візиту до Сірого будинку.

Необхідні матеріали:

Молодша група 3-5 років, старша група 6-9 років: 1 аркуш А4 синього кольору, 1 аркуш А4 білого кольору, кольорові олівці – олійна пастель /сіра, чорна, біла/, ножиці, клей.

Місце: Платформа Zoom – онлайн.

Запрошуємо записатися та брати активну участь.

Завдання виконується в рамках Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на основі Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та містом Вроцлав від 9 червня 2022 року та Листів про надання підтримки пов’язані з екстреним реагуванням на біженців у Вроцлаві від 06.09.2022.
 
Fotorelacja:
Warsztaty Kreatywna książka: 6.10.2022, „Winnie w kosmosie

Warsztaty Kreatywna książka: 13.10.2022 „Zmiataj”