Kongres Młodzieży Wrocławia

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Biurem Strategii Miasta UM Wrocławia zaprosiło młodzież z wrocławskich szkół ponadpodstawowych do udziału w Kongresie Młodzieży Wrocławia. To wyjątkowe wydarzenie mające na celu umożliwienie aktywnym, zaangażowanym w działania obywatelskie, uczniom zaprojektowanie z pomocą specjalistów i ekspertów, zadań obejmujących różne obszary rozwoju Wrocławia. Zaproszenie do Kongresu to możliwość udziału w ważnym dla młodzieży twórczym przedsięwzięciu, ale jednocześnie możliwość zaprezentowania swoich pomysłów, działań, poglądów.

Dla kogo wydarzenie?

Do udziału w wydarzeniu zgłosiły się zespoły ze szkół: Liceum Ogólnokształcące nr I, Liceum Ogólnokształcące nr IV, Liceum Ogólnokształcące nr V, Liceum Ogólnokształcące nr VI, Liceum Ogólnokształcące nr IX, Liceum Ogólnokształcące nr XIV, Liceum Ogólnokształcące nr XV, Liceum Navigo, Zespół Szkół nr 8, Zespół Szkół nr 1, Technikum nr XV oraz Młodych Trenerów Różnorodności.

Kiedy?

Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-31 maja 2023 na Stadionie Olimpijskim  we Wrocławiu.

Pierwszy dzień to podsumowanie miejskiego projektu Sztafeta Dobrych Relacji. Młodzież ze szkół uczestniczących w projekcie zaprezentuje działania podejmowane podczas jego realizacji. Jednocześnie uczniowie spotkają się również po to, aby porozmawiać o nowej formule Sztafety.

Drugi dzień to praca nad kontynuacją czteromiesięcznej działalności młodzieży poprzez zadania projektowe Futures literacy – czy warto myśleć o przyszłości. Uczestnicy wezmą również udział w warsztatach podsumowujących oraz wypracują kolejne materiały.

Trzeci dzień to równoległa praca 4 zespołów: URBANISTYKA, EKOLOGIA, EKONOMIA, CYFRYZACJA i rozgrywki uczestników w grze miejskiej stworzonej przez uczniów.