Edycja marzec 2022 r.
Wydarzenie programu Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
Zapraszamy serdecznie na cykl warsztatów rodzinnych on-line w czasie rzeczywistym.
Adresatami warsztatów są dzieci w wieku 3 – 9 lat wraz z rodzicami /opiekunami. Ich celem jest zainspirowanie dorosłych do aktywnego czytania książek dzieciom. Podczas spotkań dzieci będą słuchały wybranych historii/opowieści, a następnie wspólnie z rodzicami/opiekunami będą „czarować” plastycznie.
Wszystkie warsztaty odbędą się on-line w czasie rzeczywistym na platformie Zoom.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale na warsztaty obowiązują zapisy – to jest warunkiem otrzymania linku do spotkania.
Warsztaty poprowadzi: Katarzyna Łabędzka-Hełka mentor programów Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej, doświadczony edukator, na co dzień nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
Czas trwania warsztatów jest umowny, dostosowany do każdych zajęć i możliwości uczestników. Zaczynamy wszyscy razem około godziny 18:00. Część pierwsza to słuchanie opowieści, druga to działania manualne. Tu z uwagi na zaplanowane zadania plastyczne na niektórych spotkaniach będzie dodatkowy podział – najpierw realizujemy zadania prostsze, dla dzieci młodszych wiek 3-5 lat i po 15-20 min. zapraszamy do zadań plastycznych dzieci starsze wiek 6-9 lat. Nasze spotkanie kończymy około godz. 19:30.
HARMONOGRAM:
- 3.03.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Winnie i dzień dinozaura”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania słuchając opowieści przeniosą się w wyjątkowe miejsce na spotkanie z wyjątkowymi bohaterami – czarownicą i jej kotem oraz tytułowym dinozaurem.
Aby aktywnie wziąć udział w części plastycznej – do spotkania przygotuj:
Grupa młodsza /3-5 lat/: dwie kartki formatu A4 – białą i drugą w ulubionym kolorze, kolorowe kredki /mile widziane pastele olejne/, nożyczki i klej.
Grupa starsza /6-9 lat/: dwa białe, tekturowe, okrągłe talerze, nożyczki, klej, kolorowe flamastry lub kredki.
- 10.03.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Pan Kuleczka”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Jeśli ktoś jeszcze nie zna Pana Kuleczki – to czas to nadrobić, bo Pan Kuleczka wraz z Psem Pypciem i Kaczką Katastrofą oraz Muchą Bzyk Bzyk są niezwykłą rodzinką.
Aby aktywnie wziąć udział w części plastycznej – do spotkania przygotuj:
Grupa młodsza /3-5 lat/: przygotuj trzy kartki formatu A4 – białą, niebieską i zieloną, kolorowe kredki /mile widziane pastele olejne/, nożyczki i klej.
Grupa starsza /6-9 lat/: jeden patyczek szaszłykowy, jeden kwadrat 8×8 cm w kolorze czerwonym, żółtym lub różowym, jeden kwadrat 15×15 cm w ulubionym kolorze /może być biały/, klej, kredki.
- 17.03.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Powiastki Beatrix Potter”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu.
Tym razem zajrzymy do opowieści, która powstała w 1906 roku i towarzyszyć będziemy pewnemu amatorowi wędkowania. Co wyszło z planów miłego popołudnia? Czynność dość prosta, ale nie zawsze dobrze się kończy.
Aby aktywnie wziąć udział w części plastycznej – do spotkania przygotuj:
trzy kartki formatu A 4 – białą, niebieską oraz zieloną, kolorowe kredki /mile widziane pastele olejne/, nożyczki i klej, 1 zielone kółko z papieru Ø 5 cm.
- 24.03.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Krasnoludki”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Zajrzymy pod łóżko, pod regał i do kącika zabawek by spotkać 13 wesołych krasnoludków, którym wciąż się przytrafiają jakieś przygody.
Aby aktywnie wziąć udział w części plastycznej – do spotkania przygotuj:
Grupa młodsza /3-5 lat/: trzy kartki – białą, czerwoną oraz kartkę w pastelowym kolorze /jasną/, kolorowe kredki, nożyczki i klej.
Grupa starsza /6-9 lat/: dwie białe kartki formatu A4, kredki, nożyczki, klej.
- 31.03.2022 (czwartek), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Kłopot”, „Moc Kłopotów”.
Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu.
Tym razem opowieść o tym jak duży kłopot może stać się okazją do kreatywnych działań.
Aby aktywnie wziąć udział w części plastycznej – do spotkania przygotuj:
Grupa młodsza /3-5 lat/ oraz
Grupa starsza /6-9 lat/: dwie kartki A4 – białą i niebieską, tekturkę formatu A5 /może być okładka od starego zeszytu/ oraz kolorowe kredki /mile widziane pastele olejne/, nożyczki i klej.
Posłuchaj o projekcie audycji w Radio Rodzina: https://www.radiorodzina.pl/audycje/nowa-edycja-kreatywnej-ksiazki/
Zaznacz terminy i zgłoś udział poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY